«Кожна людина з дитинства має мрію. Я мріяв закінчити школу, інститут, стати хірургом, гарним хірургом. Потім мріяв створити гарні умови для пацієнтів, так у 2005 – 2006 роках ми побудували лікарню. Вона була потужною, але місця було замало. Так з’явилася нова мрія», – сказав на церемонії відкриття новозбудованої Лікарні Святого Луки Григорій Урсол, засновник та генеральний директор ПП «Ацинус», кандидат медичних наук, доцент, заслужений лікар України.
![](https://uc.kr.ua/wp-content/uploads/2023/05/03_01_luka2.jpg)
Новий корпус лікарні будувався протягом 1030 днів. За цей період виникали труднощі, доводилося долати виклики: пандемію, недовіру фінансових структур, початок війни. Але мрія здійснилася, і Кіровоградщина отримала багатопрофільний лікувально-діагностичний, навчально-науковий та реабілітаційний комплекс. Додатково створено 140 робочих місць, ліжковий фонд збільшився до 220 ліжок.
Виробничі площі центру розширені з 4,5 до 17 тисяч квадратних метрів. Завдяки цьому з’явилася можливість надання додаткових послуг, створено реабілітаційний центр та центр гемодіалізу. Окремий поверх виділено під новий Центр сімейної медицини. З’явилися 3 додаткові операційні та реанімація на 12 ліжок. Офтальмологічний центр з кількома операційними та найновітнішим діагностичним операційним обладнанням для лазерних та мікрохірургічних операцій. При центрі отоларингології запрацює шостий в Україні аудіометричний центр, спеціалісти якого виявлятимуть глухоту у немовлят і оперуватимуть дітей у ранньому дитинстві. Більш комфортабельнішим, зручнішим і доступнішим стає стаціонар.
Лікарня Святого Луки була першим в Україні приватним медичним закладом, який здобув статус клінічного лікувально-профілактичного закладу Харківської медичної академії післядипломної освіти. І досвідчені, і молоді лікарі, і інтерни отримали пристойну базу для теоретичного і практичного навчання. В планах – майстер-класи, підготовка інтернів, медичних сестер та фельдшерів.
Також на виробничих площах розпочинають роботу об’єкти інфраструктури: аптека, їдальня, магазин медичної техніки та виробів медичного призначення. А ще тут збудовано бункер для розміщення лінійного прискорювача та підземне укриття для персоналу та пацієнтів.
Вітаючи керівника та колектив з подією, перший заступник начальника Кіровоградської ОВА Павло Конопко зауважив, що будь-які виклики та перешкоди – ніщо для злагодженої команди, яка прагне своєї мети, і що новий центр стане гордістю медичного простору Кіровоградщини. А також переказав мрію начальника ОВА Андрія Райковича: щоб усі заклади регіону були на такому ж рівні, як Лікарня Святого Луки, відповідали високим європейським стандартам.
![](https://uc.kr.ua/wp-content/uploads/2023/05/03_02_luka1.jpg)
Центр підписав з НСЗУ 14 пакетів. Директорка Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Будяк висловила впевненість, що лікарня, побудована на високих цінностях, обов’язково матиме успіх. А головний торакальний хірург України, доктор медичних наук, професор Вадим Гетьман, наш земляк, зауважив, що кіровоградська земля славетна, з нею пов’язані імена непересічних людей, які зробили вагомий внесок в медицину: Анна Дмитрян, Михайло Мягкий, Гольденберг та Вайсман, іменами яких були названі лікарні в Єлисаветграді.
Григорій Урсол відкриття лікарні зробив не тільки урочистим, а й змістовним. Протягом двох днів тривала робота в секціях. Дискутували та обговорювали теми: «Проведення клінічних досліджень в умовах воєнного стану», «Бойова травма дихальних шляхів. Хірургічна тактика», «Остеоартрит – усунення болю та відновлення функцій», «Сучасні підходии в лікуванні алергічного ринокон’юнктивіту та кропив’янки», «Навіщо дбати про душевну рівновагу кардіологічних хворих», «Приглухуватість та глухота» та інші. У роботі секцій взяли участь спеціалісти з різних регіонів України.
Свято відкриття супроводжувалося виставками медичного обладнання, товарів народних промислів та сувенірної продукції. Для охочих влаштовували екскурсії чудовим корпусом з трьома сучасними конференц-залами – важлива складова роботи науково-дослідного департаменту центру.
Два дні урочистостей і – до роботи. Персонал лікарні свою справу знає. Григорій Урсол звернувся до колег: «Наша праця – віра в перемогу».
«Бабусю, do you speak English?». В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської...