«Кіровоградгаз» заявив про можливе припинення постачання газу жителям Кропивницького

14:06
1981
views

ВАТ «Кіровоградгаз» нарікає на відсутність коштів на ремонт газорозподільних систем та виплату заробітної плати працівникам.

Про це йдеться в офіційній заяві підприємства, текст якої має «УЦ».

Наводимо заяву повністю: «ВАТ «Кіровоградгаз» стурбоване ситуацією, що склалася внаслідок неврегульованості питання оплати за послуги з розподілу природного газу.

28 березня 2017 року, відповідно до норм Закону України «Про ринок природного газу», на засіданні НКРЕКП було прийняте рішення про встановлення плати за приєднану потужність. Ці кошти повинні були спрямовуватися оператором ГРМ на обслуговування мереж розподілу природного газу.

Пізніше, 10 квітня цього року, на  засіданні НКРЕКП були скасовані прийняті напередодні рішення.

До 1 квітня 2017 року ВАТ «Кіровоградгаз» отримувало оплату за розподіл природного газу для потреб населення згідно з алгоритмом розподілу коштів, що надходили на рахунок зі спеціальним режимом використання газопостачального підприємства. Даний алгоритм встановлювала НКРЕКП.

Але, відповідно до норм Закону України «Про ринок природного газу», з 1 квітня 2017 року НКРЕКП не встановлює алгоритм розподілу коштів.

Таким чином, ВАТ «Кіровоградгаз» як оператор ГРМ через відсутність правил взаєморозрахунків між учасниками ринку природного газу втратило можливість отримувати кошти. Як наслідок – це унеможливлює виконання робіт з експлуатації та ремонту газорозподільної системи, ставить під загрозу виплату заробітної плати працівникам та може призвести до вимушеного припинення постачання газу споживачам.

Ці наведені скупі факти повністю не розкривають ситуацію. ВАТ «Кіровоградгаз» як учасник ринку природного газу повинне чітко знати та оперуватись у своїй роботі правилами цього ринку. В момент зміни правил створюється колапс, який унеможливлює взаємовідносини між постачальниками та споживачами природного газу. Так, протягом квітня 2017 року наше підприємство не отримало жодних надходжень за розподіл природного газу для потреб основного споживача природного газу в регіоні – населення. Оскільки алгоритм вже не затверджується, а плата за приєднану потужність скасована, обслуговування та ремонт газових мереж під загрозою зриву.

У ВАТ «Кіровоградгаз» працюють такі ж люди, як і в інших підприємствах, заробітна плата наших працівників – це добробут їхніх сімей. Недоотримання коштів нашим підприємством ставить під загрозу своєчасну виплату заробітної плати. Вже зараз через скрутний фінансовий стан наше підприємство змушене переходити на чотириденний режим роботи».