Жителі Кропивницького мають змогу безкоштовно пройти тест на ВІЛ

10:27
1704
views

Громадські активісти закликають містян прийти до сімейного лікаря за своїм тестом на ВІЛ.

Про це «УЦ» повідомили в обласному відділенні всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

«Кожен може звернутися за експрес тестом до свого сімейного лікаря, – зазначила голова правління КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Юлія Чабанюк. – Якщо експрес-тест у аптеці в середньому коштує 100 гривень, то для вас він буде безкоштовним. Від вас – візит до медика, від нас – безкоштовний тест. Кожна людина повинна знати свій ВІЛ-статус, щоб у разі виявлення ВІЛ вчасно почати лікування. Робити тест зовсім не боляче. І по часу ця процедура триває максимум 10 хвилин. Важливо, що після пройденого тесту людина знатиме свій результат. І у випадку, якщо він позитивний, одразу отримає консультацію і допомогу».

Акцію «Прийди за тестом до свого сімейного лікаря» громадські активісти приурочують до Дня пам’яті людей, померлих від СНІДу. Старт – 15 травня. Вона триватиме постійно.

Кіровоградське обласне відділення всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» реалізує проект «Через зниження стигми до своєчасного виявлення та ефективного лікування ВІЛ» за фінансової підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках реалізації проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).