Кіровоградщина увійшла до трійки лідерів з набору на контрактну службу

17:12
1250
views

Кіровоградщина – у трійці лідерів з набору на контрактну службу до Збройних сил України.

Про це під час апаратної наради в ОДА повідомив військовий комісар обласного військового комісаріату Ярослав Кучер, поінформували «УЦ» у прес-службі ОДА.

Військовий комісар зазначив, що переведення Збройних Сил на комплектування за контрактом є одним із найважливіших етапів їх будівництва та розвитку. «Залучення до військової служби за контрактом кращих військовослужбовців-професіоналів, зокрема тих, які мають бойовий досвід, суттєво впливає на кількісні та якісні показники, дозволяє підвищити рівень укомплектованості Збройних Сил, підвищити морально-психологічні та інші характеристики військовослужбовців, а також значно знизити соціальну напругу у суспільстві, пов’язану із системою комплектування за призовом», – сказав посадовець.

Також Ярослав Кучер нагадав, що інтенсивний перехід Збройних Сил України на комплектування почався в 2016 році. «Кіровоградська область увійшла до трійки кращих областей держави за показниками набору до українського війська за контрактом. Так, на контрактну службу було прийнято 2462 чоловіки (при плановому завданні у 2320 військовослужбовців)», – зазначив військовий комісар.

У першому кварталі поточного року на військову службу за контрактом прийнято 405 чоловік (при плановому завданні у 430 чоловік, або 94,2 відсотка).

Ярослав Кучер також вказав на негативні чинники, що впливають на комплектування війська за призовом на строкову службу. Зокрема, спостерігається надзвичайно низький рівень загальноосвітньої підготовки призовників, незадовільний рівень матеріального забезпечення сімей, з яких вони походять. Також збільшується кількість призовників, у яких батьки та близькі родичі мають судимості, а також призовників, які, наразі, перебувають під слідством за адміністративні чи кримінальні правопорушення.

Не надає оптимізму незадовільний стан здоров’я майбутніх воїнів. При загальній явці на призовні пункти, лише 83% виявляються придатними до військової служби. При цьому, 68% з тих, хто з’явився на призовні пункти, було надано відстрочку за станом здоров’я, за сімейними обставинами, у зв’язку із навчанням, або з інших причин.

«Незважаючи на ці та інші негативні чинники, у 2016 році план призову громадян України до ЗСУ по Кіровоградській області (у 1340 чоловік) було виконано у повному обсязі», – зазначив військовий комісар.