Експерти визначили найпродуктивніших нардепів від Кіровоградщини (ІНФОГРАФІКА)

10:47
1811
views

Протягом 2017 року п’ятеро народних обранців від Кіровоградщини долучилися до підготовки 24 законодавчих ініціатив.

Про це «УЦ» повідомили у громадянській мережі ОПОРА, яка постійно моніторить діяльність народних обранців.

Експерти ОПОРи проаналізували законотворчу активність п’яти кіровоградських народних депутатів та зіставили їхні показники. Цьогоріч п’ятеро мажоритарників долучилися до підготовки 24 законодавчих ініціатив. З них по дев’ять ініціатив у народних депутатів Костянтина Яриніча (фракція партії «Блок Петра Порошенка») та Анатолія Кузьменка (фракція партії «Блок Петра Порошенка»), п’ять – у Олеся Довгого (група «Воля народу»), одна – в Михайла Поплавського (група «Воля народу») та жодної – у Станіслава Березкіна (група «Відродження»).

З-поміж усіх законодавчих ініціатив лише три були зареєстровані як індивідуальні. Це відповідає тенденції, що склалася у Верховній Раді, коли нормативні акти реєструються у співавторстві. Саме це забезпечує більшу ймовірність підтримки ініціативи в сесійній залі.

Експерти також простежили рівень консолідації, а в даному випадку – законотворчої взаємодії кіровоградських мажоритарників. Серед усіх 24 законодавчих ініціатив, зареєстрованих у 2017 році, лише у п’яти з них у авторському колективі значиться по двоє кіровоградських мажоритарників: Костянтин Яриніч й Анатолій Кузьменко (чотири законопроекти) та Костянтин Яриніч й Олесь Довгий (один законопроект).

Спільні зусилля депутатів Костянтина Яриніча та Анатолія Кузьменка були спрямовані на підтримку законопроектів «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та підстав закриття кримінального провадження»; «Про Регламент Верховної Ради України» (щодо підвищення ефективності пленарних засідань Верховної Ради України); про внесення зміни до частини першої статті 164 Сімейного кодексу України (щодо розширення підстав позбавлення батьківських прав); а також – про внесення змін до Додатку №3 та Додатку №4 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (щодо забезпечення конституційних прав громадян на житло, відновлення фінансування державних житлових програм з метою вирішення питання забезпечення житлом громадян, зокрема молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб).

Ще один законопроект об’єднав зусилля Олеся Довгого та Костянтина Яриніча – проект Закону «Про надання житлової допомоги громадянам України, житло яких було зруйноване (знищене) або пошкоджене внаслідок збройної агресії держави-агресора».