Влада Кропивницького хоче взяти кредит на 13,2 млн під 3%

11:23
1799
views

На реалізацію двох проектів – використання енергоефективних технологій при модернізації приміщення ЗОШ №31 та модернізація зовнішнього освітлення – влада Кропивницького хоче залучити кредит міжнародної фінансової організації «Північна екологічна фінансова корпорація» (НЕФКО) у розмірі 13 мільйонів 200 тисяч гривень.

Про це йшла мова на нараді у заступника міського голови Олександра Мосіна за участі консультантів НЕФКО, начальників управлінь економіки, фінансів, освіти, житлово-комунального господарства, юридичного управління міської ради, керівника навчального закладу, а також директора комунального підприємства «Міськсвітло», повідомили «УЦ» у прес-службі мерії.

«Ми хочемо впровадити у місті кілька енергозберігаючих проектів, – зазначив Олександр Мосін. – На даний час здійснено енергоаудит споруди ЗОШ №31, яку та ще дві будівлі закладів освіти обігріває автономна газова котельня. Умовами проекту передбачається утеплення фасаду школи, ремонт даху, спортивного залу, заміна вікон, ізоляція теплових мереж тощо. КП «Міськсвітло», яке також залучено до участі у проекті, отримає кошти на реконструкцію мереж зовнішнього освітлення та встановлення енергозберігаючих світильників. Також маємо ще два проекти – розвитку електротранспорту та здійснення теплосанації споруд ряду бюджетних установ. Їх будемо реалізовувати з залученням коштів Європейського банку реконструкції та розвитку. Сумнівів у тому, що всі ці проекти будуть успішними, немає».

НЕФКО – коротка назва Північної екологічної фінансової корпорації (Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO), створеної в 1990 році п’ятьма країнами Північної Європи: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією. Корпорація надає фінансову підтримку різним екологічно важливим проектам, головним чином у країнах Центральної та Східної Європи, включаючи Росію, Білорусь і Україну. Кліматичний напрямок не має регіональних обмежень.

Головний офіс корпорації знаходиться у Гельсінкі (Фінляндія).

За програмами енергозбереження НЕФКО кредитує муніципалітети України та Росії на максимальну суму 400 тисяч євро у місцевій валюті терміном до п’яти років. Річна ставка кредиту – 3% на весь строк його надання. Комісійних та інших зборів немає.