Мер Олександрії публічно звинуватив журналіста у несплаті податків і пригрозив поліцією (ВІДЕО)

14:31
3582
views
Степан Цапюк

Міський голова Олександрії Степан Цапюк 20 грудня під час громадського обговорення бюджету міста на 2018 рік звинуватив відомого місцевого блогера та журналіста Руслана Гаврилова у несплаті податків.

Про це повідомляє представник Інституту масової інформації (ІМІ) у Кіровоградській області.

Як доказ своїх слів посадовець навів дані про доходи блогера. Крім того, під час свого виступу Цапюк пригрозив Гаврилову, що також був присутнім на цьому заході, звернутись до прокуратури та департаменту захисту економіки Нацполіції.

«Я б ще зрозумів, якби ця інформація стосувалась особисто мене, однак міський голова почав обговорювати мою сім’ю, тещу, за якою я доглядаю. Це вже переходить рамки адекватності», – прокоментував ситуацію Гаврилов.

Уже 21 грудня на засіданні виконкому Степан Цапюк повторив свій виступ щодо доходів блогера, окремо додавши: «З Гугла йому приходить щомісячно… за те, що лайкають там. Це сімейний підряд у них – батько, донька, він і дружина, по колу».

Блогер наголосив, що це вже не перші випади з боку нинішнього очільника міста. Як зауважує представник ІМІ, загалом за 2017 рік Степан Цапюк неодноразово порушував права журналістів на доступ до інформації, проводячи не лише прес-конференції, а й цілком публічні події лише за присутності провладних ЗМІ.

В коментарі ІМІ Руслан Гаврилов зазначив, що конфлікт з мером триває вже чотири роки – відтоді як він заснував свій блог «Моя Олександрія» і почав там писати.

«У нього упереджене ставлення до мене як до журналіста, – розповів блогер. – Він вважає, що все, що я пишу, я пишу йому на шкоду. Звідки він так думає, я не можу пояснити. Якщо подивитися на мої матеріали, я можу сказати, що вони достатньо рівні. Я рідко коли даю оцінки, я даю факти. Якби моя критика була неаргументованою, то, мабуть, вже б були якісь суди. У нього були дві спроби подати на мене до суду, два роки тому. По двох матеріалах він подав до суду, і по цим двом матеріалам суди визнали, що його претензії необґрунтовані».

Гаврилов зазначив, що через його професійну діяльність страждають родичі. Зокрема, зазначив він, його дружина 22 грудня написала заяву на звільнення – після початку службового розслідування щодо доходів чоловіка. «Жінка працює на бюджетній посаді, його підлегла, – сказав блогер. – І він прислав службове розслідування, що я нібито невірно декларував свої доходи, і вона через це подала невірну декларацію. Я хочу сказати, що вона подавала декларацію за 2016 рік, за 2017 рік декларується у 2018 році, я ще не подавав за цей рік, щоб мою дружину розстрілювати. Вона написала заяву за згодою сторін у п’ятницю. Сьогодні він її викликав і не хоче звільняти за згодою сторін, а по якійсь зі статей. Чим закінчиться, я не знаю, але ситуація загострюється».

Також він здивований, що його конфіденційна інформація потрапила до рук міського голови: «У мене є два основні моменти, до яких я маю претензії і хочу з ними звертатися в поліцію. По-перше, це банківська таємниця. Я не можу зрозуміти, на якій підставі у нашого мера виявились дані Приватбанку. Я вважаю, що тут треба ставити питання про діяльність банку, хто з установи надав цю інформацію».

https://www.facebook.com/Oleksandriya/videos/410212406067108/

 

Медіа-юрист ІМІ Роман Головенко, переглянувши відео, вважає, що міський голова порушив етику публічного службовця і порушив презумпцію невинуватості: «На мою думку, він (міський голова – ред.) зловживає своєю свободою слова, оскільки, маючи дані про правопорушення, суб’єкт владних повноважень має просто передати їх у правоохоронні органи, максимум – сухо повідомити про таку передачу, а не інформаційно мочити приватного суб’єкта й порушувати презумпцію невинуватості. Тут як мінімум порушення етики публічного службовця».

Нагадаємо, найбільшим провалом мера Олександрії Степана Цапюка у 2017 році Руслан Гаврилов вважає відсутність прозорості.