У Кропивницькому вдвічі зросла квартплата

10:36
2334
views

Виконком погодив нові тарифи для обслуговування будинків у Кропивницькому та селищі Гірниче.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби міськради, текст якого має «УЦ».

За інформацією начальника управління економіки міської ради Андрія Паливоди, підставою для перегляду чинних тарифів, розрахованих ще у 2015 році, стали низка економічних чинників: підвищення мінімальної зарплати з 1218 до 3200 гривень, вартості електроенергії з 0,63 до 1,68 гривні за кіловат, подорожчання послуг на вивезення сміття (з 44, 9 до 55,35 гривні за кубічний метр), обслуговування димвентканалів (з 7,74 до 13,5 гривні),  ліфтів (з 295 до 471 гривні), дератизацію (з 1,25 до 1,75 гривні).

Середньозважений тариф у місті, за розрахунками економістів, підвищується майже вдвічі. Для ЖЕО №1 у мешканців будинків до чотирьох поверхів він зростає з 1,09 до 2,30 гривні за квадратний метр, у житлових будинках до дев’яти поверхів вартість послуг збільшиться із 1,74 до 2,90 гривні за квадратний метр. Для висотних будинків понад дев’ять поверхів тариф зміниться найбільше – з 1,95 до 3,70 гривні за квадратний метр.

Під час обговорення низка членів виконкому висловили свою незгоду різким збільшенням вартості комунальних послуг, мотивуючи тим, що додаткове фінансове навантаження не витримають сімейні бюджети кропивничан.

«У будь-якій ситуації підвищення тарифів є вкрай непопулярним, проблемним рішенням для міської влади, – відзначив під час засідання виконкому міський голова Андрій Райкович. – Таке рішення викликає невдоволення у людей, і це можна зрозуміти. Але я завжди був і буду прихильником чесних стосунків між владою і громадою. Маємо людям відверто сказати, що за два роки ми вичерпали весь запас міцності житлово-експлуатаційних організацій. Водночас мешканці будинків справедливо вимагають якісних комунальних послуг. У нових економічних реаліях зі старими тарифами ми просто не виживемо. Я готовий у будь-якому форматі говорити по кожній цифрі, закладеній у розрахунок тарифів, і дуже важливо, щоб люди знали, з чого складається ціна послуг на утримання будинку і території й мали змогу контролювати виконання всіх робіт».

З тарифами можна ознайомитися  на офіційному сайті міської ради. Рішення набере чинності через 15 днів після оприлюднення його в місцевих друкованих засобах масової інформації.