Житель Кропивницького здав до поліції кілька кулеметів (ФОТО)

10:42
1420
views

Громадяни здали до органів поліції Кіровоградщини понад 40 одиниць зброї.

Про це «УЦ» повідомили у секторі комунікації ГУ Національної поліції в області.

За перші п’ять днів місячника, який розпочався з 1 квітня, жителі області здали до відділів та відділень поліції 44 одиниці зброї, з яких 18 незареєстрованих мисливських гладкоствольних рушниць, два мисливські ножі, шість одиниць охолощеної зброї та незареєстрований газовий пістолет.

Також із числа зданого – 18 мисливських гладкоствольних рушниць, п’ять газових пістолетів і 18 патронів до них, які були раніше зареєстровані та прийшли у стан, непридатний до використання.

У більшості випадків громадяни скористалися можливістю та у рамках місячника здали знайдену зброю, або ту, яка залишилися їм від родичів.

А от мешканець обласного центру добровільно здав до Кропивницького відділу поліції два карабіни К-98, карабін КМ-38, пістолет-кулемет ППШ, кулемет МГ-34 та кулемет ZB часів Другої світової війни, які йому подарував знайомий.

У подальшому після відповідних перевірок та приведення у стан, непридатний до стрільби бойовими набоями, чоловік бажає зареєструвати зброю на своє ім’я, як охолощену.

Поліцейські нагадують, що місячник триває до 30 квітня. Громадяни, які добровільно здадуть зброю, звільняються від кримінальної та адміністративної відповідальності, а зброя, що дозволена до реєстрації, а це – мисливська та газова, може бути за їхнім бажанням зареєстрована у власність в установленому порядку.

Зброю можна здати в органи Національної поліції області за місцем проживання.