Колишній голова Кіровоградської ОДА лякає жителів Донбасу радіацією

14:23
1729
views

На окупованих територіях Донбасу є небезпечні об’єкти, які можуть стати причиною поширення радіації в регіоні.

Про це в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» повідомив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, передає «УП».

Зокрема, за його словами, на Донбасі є об’єкт під назвою «Кліваж», де 1979 року стався невеликий ядерний вибух.

«Вибух був проведений на шахті «Юнком» на глибині близько 900 метрів, його метою було припинення накопичення метану в стовбурах шахти. У результаті вибух не допоміг, і через рік на шахті знову стався викид метану. Раніше на шахті діяла система відкачування води, яка не допускала її до зони вибуху. Зараз же шахта знаходиться на непідконтрольній території, відповідно, ніякий моніторинг ситуації на ній не проводиться. Ми точно не знаємо, що там відбувається, які можуть бути наслідки зупинки відкачування води», – розповів міністр.

Крім того, за його словами, небезпеку становить Донецький казенний завод хімічних виробів.

«Там зберігаються радіаційні відходи, вони законсервовані, але об’єкт необхідно постійно моніторити», – наголосив він.

Черниш нагадав, що екологічна ситуація на Донбасі була складною і до окупації, а тепер ці проблеми накопичуються і загострюються: «Такі проблеми носять різноплановий характер: якість питної води, неконтрольована вирубка лісів, знищення флори і фауни. Багато там і промислових об’єктів, які вважалися небезпечними ще в радянські часи».

Нагадаємо, з серпня 2006 року по 1 листопада 2007-го Вадим Черниш обіймав посаду голови Кіровоградської облдержадміністрації.

26 червня 2015 року Кабінет Міністрів призначив Вадима Черниша головою Державного агентства з питань відновлення Донбасу.

14 квітня 2016 року Верховна Рада України затвердила новий склад Кабінету Міністрів, у складі якого Вадим Черниш обійняв посаду міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.