15 жителів Кіровоградщини та 1 – Одещини можуть померти через скажену корову

12:36
2559
views

У селі Сабатинівка Благовіщенського району захворіла на сказ та за кілька днів загинула корова.

Про це йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби області, текст якого має «УЦ».

Після підтвердження діагнозу сказ у Кіровоградській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини провели дезінфекцію приміщення, де, крім загиблої корови, утримувалася й інша худоба, цих тварин вакцинували. Також фахівці здійснили подвірні обходи в селі для звірки щеплених тварин.

Коло контактних з померлою твариною налічує 16 осіб – господарі, ветеринарні фахівці, односельці, а також мешканець Одеської області. Усім їм належало звернутися до центральної районної лікарні щодо визначення ступеня ризику інфікування збудником сказу і необхідності проведення курсу профілактичних щеплень.

З початку року в Кіровоградській області зафіксовано 37 випадків захворювань на сказ серед тварин: п’ять випадків у собак, шість – у великої рогатої худоби, два – у дрібної рогатої худоби, 12 – у котів та 12 – у лисиць.

Ситуація щодо сказу тварин характеризується як складна, але контрольована завдяки заходам, спрямованим на недопущення захворювання тварин.

Сказ – гостра контактна зоонозна інфекційна хвороба, яку спричинює нейротропний вірус з роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі смертельним пошкодженням центральної нервової системи.

Сказ починається без провісників, зі збудження або одразу з паралічів, може перебігати з вираженими ознаками пошкодження довгастого мозку (розлади дихання, дисфагія) і мозочка (запаморочення, атактична хода), психіки (марення, біполярний афективний розлад). Хвороба завжди закінчується смертю.