У Кропивницькому активно реалізується урядова програма «Доступні ліки», що стартувала в Україні із 1 квітня.
Про можливості, які відкриває перед громадянами програма, йшла мова на прес-конференції у міській раді сьогодні, 25 квітня, яку провела начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук, повідомили «УЦ» у прес-службі міськради.
«Програмою «Доступні ліки» передбачена можливість для пацієнтів отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма та діабет другого типу», – сказала Оксана Макарук.
За інформацією начальника управління, у міському бюджеті на 2017 рік на реалізацію Програми передбачені видатки в сумі 3, 077 мільйона гривень за рахунок субвенції з державного бюджету.
Такі видатки розподілені між чотирма закладами охорони здоров’я у Кропивницькому: двома центрами первинної медико-санітарної допомоги, окремою амбулаторією загальної практики – сімейної медицини та державним закладом ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина № 19 МОЗ України».
Лікувально-профілактичні заклади уклали договори з 11 аптечними закладами, які виявили бажання взяти учать у проекті:
– ПАТ «Ліки Кіровоградщини»,
– ТОВ «Аптекар-Груп»;
– ТОВ «Інкопмарк Медсервіс»;
– ТОВ «Ліки плюс»;
– ПП «Лікарня Святого Луки»;
– ПП ПВФ «Ацинус»;
– ПП «Інвіта-Сервіс Плюс»;
– ТОВ «Епсилон»;
– КП «Кіровоградфармація»;
– ТОВ «Реній Фарм» (Харків);
– ТОВ «Мед-сервіс» (Дніпро) – договори на стадії укладання.
Відпуск лікарських засобів здійснюється у 32 аптеках та дев’яти аптечних пунктах, які розташовані у різних мікрорайонах міста.
Алгоритм отримання ліків за програмою простий. Пацієнту необхідно звернутися до дільничного або сімейного лікаря. Якщо лікар виявить хворобу, від випише спеціальний рецепт, де вкаже міжнародну непатентовану назву діючої речовини. У аптеці, яка працює в рамках програми, можна обрати ліки з затвердженого переліку, куди потрапили 157 зареєстрованих назв. 25 видів ліків є повністю безкоштовними, за решту доведеться внести невелику доплату. Вартість лікарських препаратів не може перевищувати референтну ціну, визначену маркетинговими дослідженнями в п’яти країнах: Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. Аптечний заклад має право до оптової ціни добавити 15% торговельної надбавки, 10% – надбавки на відшкодування транспортних послуг і 7% – податку на додану вартість.
Оксана Макарук також підвела підсумки перших десяти днів реалізації програми «Доступні ліки» у Кропивницькому.
За її словами, у період з 6 квітня заклади охорони здоров’я виписали 5121 пільговий рецепт за програмою «Доступні ліки» на 79,6 тисячі гривень.
«Терра Україна»: кропивничан запрошують на серію інтерактивних лекторіїв з історії України...