Підозрюваним у жорстокому вбивстві АТОшника на Кіровоградщині продовжили запобіжні заходи

13:12
2132
views
Місце, де знайшли тіло

Кіровський районний суд Кропивницького продовжив запобіжні заходи учасникам побиття демобілізованого учасника АТО в Малій Висці, в результаті якого він помер.

Ухвали суду опубліковані у Єдиному державному реєстрі судових рішень, передає кореспондент «УЦ».

Увечері восьмого серпня 2017 року біля ставка в Малій Висці сталася бійка. Демобілізований учасник АТО Микола Божко, відпочиваючи у компанії зі своєю цивільною дружиною та кількома знайомими, посварився з двома місцевими мешканцями.

Молодики почали бити Миколу. Потім, залишивши його біля ставка, подалися геть.

Тіло Божка знайшли у воді наступного дня. Як показала експертиза, смерть настала внаслідок утоплення.

Правоохоронці затримали обох учасників бійки. Одного з них 16 серпня суд арештував на 60 діб, іншого 17-го посадив під домашній арешт на такий же строк.

Як з’ясувала «УЦ», прочитавши витяги з матеріалів судової справи, восьмого серпня лише побиттям двоє жителів Малої Виски не обмежилися. Вони, «користуючись безпорадним станом Миколи Божка, вчинили грубе порушення громадського порядку, що супроводжувалося винятковим цинізмом та що виразилося у справлянні природних потреб на потерпілого».

Адвокат підозрюваного, який нині перебуває у СІЗО, подаючи апеляцію на ухвалу Маловисківського районного суду про арешт на 60 діб, наголосила, що її підзахисний «позитивно характеризується, має постійне місце проживання, до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягався». Апеляційний суд області не задовольнив скаргу адвоката й залишив ухвалу Маловисківського райсуду в силі. Справу ж передав до Новоукраїнки.

Підозрюваному, що знаходиться в СІЗО, інкримінували хуліганство та залишення в небезпеці (максимальне покарання – вісім років позбавлення волі). Його товариша, який перебуває під домашнім арештом, звинувачували у груповому хуліганстві (до чотирьох років за ґратами).

Новоукраїнський районний суд прийняв справу до розгляду та 10 жовтня 2017 року провів підготовче засідання. Крім групового хуліганства, арештованому жителю Малої Виски тепер інкримінують і умисне вбивство (ч. 1 ст. 115 КК України, до п’ятнадцяти років позбавлення волі), прибравши при цьому статтю про залишення в небезпеці. Його спільника, який перебуває під домашнім арештом, як і раніше, звинувачують лише у груповому хуліганстві.

Тепер провадження розглядає Кіровський районний суд в обласному центрі. Першого лютого він ухвалив продовжити запобіжні заходи обом звинувачуваним – тримання під вартою та цілодобовий домашній арешт – строком на 60 діб. Наступне засідання призначили на 10:00 12 лютого.