Мерія Кропивницького нагадує, як зробити святкування Нового року безпечним (ФОТО)

09:18
1712
views

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Кропивницького нагадує головні вимоги правил пожежної безпеки під час підготовки і святкування новорічних та різдвяних свят.

Інструкцію опублікували на офіційному сайті мерії.

Якщо у святкуванні беруть участь понад 50 осіб, то потрібно використовувати приміщення, забезпечені не менш як двома евакуаційними виходами, які не мають на вікнах глухих ґратів і розташовані не вище другого поверху в будівлях з перекриттями з горючих матеріалів.

Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов’язані ретельно оглянути приміщення щодо його протипожежного стану і переконатись у повній їх відповідності чинним нормам.

У тому числі необхідно звернути увагу на забезпеченість потрібною кількістю первинних засобів пожежогасіння, справність засобів зв’язку, пожежної автоматики і сигналізації, належний стан шляхів евакуації з приміщень та будівель.

Керівники підприємств, установ та організацій несуть персональну відповідальність за пожежну безпеку ввірених їм об’єктів.

Не дозволяється: заповнення приміщень людьми понад установлену норму; зменшення ширини проходів між рядами; установка в проходах додаткових крісел, стільців, тощо; повне відключення під час спектаклів або вистав світла; використання віконниць для затемнення; проведення вогневих та інших пожежонебезпечних робіт, а також включення в програму (сценарій) номерів (вистав) з використанням вогневих ефектів.

Під час проведення Новорічних свят:

– ялинка повинна встановлюватися на стійкій основі;
– за відсутності в приміщенні електричного освітлення (під час можливого відключення, тощо) святкування Новорічної ялинки повинно проводитися тільки протягом світлового дня;
– ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
– ілюмінація повинна бути виконана з додержанням правил улаштування електроустановок;
– у разі використання електричної освітлювальної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В.;
– при виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) вона повинна бути терміново вимкнена;
– не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, що не просочені вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягати дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів (вати, паперу, марлі використовувати бенгальських вогні, свічки та інші джерела відкритого вогню, електроподовжувачі, дроти яких незахищені від наступання на них, тощо).