Вони все пам’ятають, із задоволенням діляться спогадами, ґрунтуючись на які Микола Цуканов видав книжку «Оперета мого серця». На презентацію в галерею «Єлисаветград» прийшли жінки й чоловіки поважного віку, які в 60-70-х роках запалювали на сцені тодішнього клубу Калініна, в минулому й тепер синагоги.
Це був єдиний в країні самодіяльний народний театр музичної комедії. Його утримував агрегатний завод (пізніше «Гідросила»). Людмила Листопадова, актриса театру, чиї спогади лягли в основу книжки, згадала, що глядачі дуже добре знали один одного, адже переважна більшість з них була працівниками заводу. Але на оперету йшло все місто – пощастило б купити квиток.
Люди з народу, не обділені талантом, – такими були актори театру. Заводчани, вчителі, медики, навіть водій тролейбусу. Першим режисером став головний інженер молокозаводу Олександр Флейшман. Одним з його послідовників був легендарний Микола Левандовський.
«Сільва», «Баядера», «Маріца», «Вільний вітер», «Фіалка Монмартра», «Весілля в Малинівці» та багато інших музичних вистав були в репертуарі театру. На початку презентації книжки в галереї кілька композицій з оперет виконав харизматичний скрипаль Владислав Хахалідзе. Акторки співали знайомі рядки арій. Це було так чуттєво, як і слова, що звучали протягом зустрічі, привітання одне одного, подарунки, вірші.
«Цей день уже увійшов в історію нашого міста. Ми довели, що мистецтво здатне об’єднувати, пробуджувати найкращі почуття та зберігати пам’ять про прекрасні моменти минулого», – підсумував подію Микола Цуканов. Не можна не погодитися.
Олена Шуляк: На “єВідновлення” в 2025 році запланували 19 млрд грн