У 2025 році в Україні стартує експериментальний проєкт, який дозволить дітям українських військовослужбовців отримати компенсацію вартості навчання. Держава повністю оплатить контракт студентам, які мають спеціальний статус — зокрема, дітям загиблих або зниклих безвісти захисників, військовополонених, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також постраждалих учасників Революції Гідності.
Про те, як працюватиме ця ініціатива та хто може скористатися державною допомогою — пояснюють експерти Юридичного Гончаренко центру.
Компенсація надається студентам, які навчаються у закладах фахової передвищої та вищої освіти на контрактній формі. Кошти на навчання перераховуватимуться безпосередньо на рахунок закладу освіти з боку Міністерства у справах ветеранів. Якщо ж студент уже оплатив навчання самостійно — гроші буде повернуто.
Як дізнатися про компенсацію і що потрібно зробити
«Студенти автоматично отримають сповіщення в застосунку “Дія” про можливість компенсації навчання. Після підтвердження цього повідомлення, кошти будуть перераховані на рахунок закладу освіти», — зазначає директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.
Важливо: виплати отримуватимуть лише ті, чий статус підтверджено документально.
Для цього потрібно:
- Подати заяву до канцелярії закладу освіти, вказавши, що студент належить до пільгової категорії.
- Додати копії документів, які підтверджують статус. Це може бути:
- свідоцтво про народження дитини;
- посвідчення ветерана війни або учасника бойових дій;
- витяг з реєстру військовополонених або зниклих безвісти за особливих обставин;
- посвідчення члена сім’ї загиблого.
- Зафіксувати номер вхідного документа у канцелярії.
- Переконатися, що інформація внесена до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).
Початок реалізації компенсацій очікується найближчим часом — про старт повідомлять окремо. Актуальну інформацію можна знайти на офіційному сайті Міністерства у справах ветеранів: mva.gov.ua.
За потреби отримати юридичну консультацію військовослужбовці, учасники бойових дій та їхні рідні можуть звернутися на гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги від держави. Проконсультувати можуть за номером 0 800 213 103. Безоплатну юридичну допомогу надають також на гарячій лінії Юридичного Гончаренко центру за номерами: +380672042206, +380951168887 або +380937440036, а також у WhatsApp, Telegram, Viber, Signal з понеділка по п’ятницю, 9.00 до 18.00.
В Україні зареєстрували законопроєкт про наставництво: підтримку зможуть отримати діти з...