Спочатку дрони – потім квіти

12:16
268
views

У міській раді Кропивницького нарешті відбувся брифінг очільниці управління освіти Лариси Костенко, під час якого вона розповіла, коли закінчиться навчальний рік, як відзначать випускників-відмінників та скільки маленьких кропивничан сядуть за парти наступного року.

 

Цьогоріч для 24760 учнів кропивницьких шкіл останній дзвоник прозвучить 30 травня, а для одинадцятикласників п’ятьох ліцеїв, в яких проводитимуть НМТ, він відгремів ще 16 і 23 травня. Свято останнього дзвоника цього року проходитиме із символічною назвою і метою: «Спочатку дрони – потім квіти».

Випускники 4, 9 і 11 класів наразі звільняються від державної підсумкової атестації. Також у цьому році випускники-відмінники не отримуватимуть золотих і срібних медалей за успішне навчання у школі. Лариса Костенко наголосила, що їм вручать свідоцтво про повну загальну освіту з відзнакою та місцеві нагороди.

– Традиційно у червні відбудуться святкові заходи з відзначення кращих учнів кропивницьких шкіл. 221 випускник 11-х класів отримає відзнаку «Гордість міста» та медалі, дизайн яких нині розробляється у співпраці з закладами освіти, – повідомила вона.

Також у червні у школах триватимуть додаткові заняття, консультації, освітні екскурсії, робота пришкільних таборів – мовних, математичних, природничих та інших, форма організації діяльності яких визначатиметься залежно від безпекової ситуації в регіоні.

Розповіла очільниця управління освіти і про очікувану кількість першокласників та десятикласників у 2025-26-му навчальному році.

– Наразі до перших класів уже подали понад півтори тисячі заяв, плануємо прийняти близько 1850 дітей. Найбільшою популярністю у батьків користуються ліцеї «Нова українська школа» і «Науковий», там плануємо відкрити по п’ять перших класів, загалом очікуємо набрати 70-80 перших класів, – зазначила Лариса Костенко. Також планується зарахувати до 55 профільних 10-х класів 1574 учня. Навчання здійснюватиметься за такими напрямками: суспільно-гуманітарний, природничо-математичний, технологічний, художньо-естетичний, спортивний.

Але ж всім відомо, що останнім дзвоником для випускників шкільне життя не закінчується. Мабуть, у кожного з нас були випускний вечір і зустріч світанку. Ми поцікавились в декількох школах, як планується це свято нинішнього року. На щастя, останнім часом школам надано багато самостійності – від вибору програм, за якими працюють вчителі, до дати проведення випускного. Тобто єдиного, як колись, дня для всіх шкіл немає, кожна вирішує це питання спільно з батьками.

Так, Ліцей нових технологій навчання проводитиме випускний вечір 5 липня. Батьки вирішили, що краще провести свято після того, як усі діти здадуть останнє ЗНО. Як завжди, святкуватимуть у філармонії. Щодо того, чи підуть випускники продовжувати святкування в кафе чи в ресторан, як це відбувалось, коли ми закінчували школу, то тепер це питання лежить тільки на батьках, під їхню відповідальність. Також через воєнний час і пов’язану з ним комендантську годину випускники не зустрінуть і світанок. До речі, майже половина випускників ліцею отримають свідоцтва з відзнакою. На питання, як вони ставляться до такого «безмедального» рішення уряду, Любов Степанівна Краснова, яка вже багато років очолює цей навчальний заклад, розповіла, що, звісно, діти засмучені, але місто вирішить цю проблему місцевими відзнаками.

30 червня відзначать закінчення школи випускники ліцеїв «Лідер» (колишньої 16-ї школи) і «Мрія», який об’єднав 9-ту й 13-ту школи. Також після урочистого вручення документів про закінчення школи подальшим святкуванням опікуються батьки.

На жаль, у нашому опитуванні не обійшлося і без ложки дьогтю. Ми звернулися до ліцею «Центрального», колишньої 4-ї школи, рідної для головного редактора «УЦ», який її свого часу закінчував, і літературного редактора, яка там працювала вчителькою. Але відповідь шокувала: мовляв, для того, щоб сказати декілька речень щодо того, що вирішує сама школа, потрібно узгодити це з… пресслужбою (!!!) міськради. Прикро, колишні колеги, совок ще не вичерпаний…