Що вражає в розмовах з очільниками територіальних громад, навіть тих, що розташовані на самому краю області, але поблизу гарячих вже областей України, так це абсолютний спокій і переконаність у нашій перемозі. Зараз мова про Гайворонську громаду, яка тисячоліття живе на берегах Південного Бугу, про громаду з населенням більше 14 тисяч осіб, де з стратегічних об’єктів залишилася хіба що туристична вузькоколійка, але й там постійно лунають сигнали повітряної тривоги. Попри це, голова громади Роман Волуйко, людина з твердими переконаннями та вірою в свою позицію, аж здивувався:
– Я б не сказав, що в нас майже передній край, бо поряд Миколаївська область, але настрій – бойовий. Щойно провели нараду з усіма силовиками. Готуємось. Готуємось і працюємо, сміття вивозимо, воду подаємо, світло вночі не вимикали, бо я вважаю, що воно потрібне для системи відеоспостереження території громади та полегшує роботу патрулів поліції в комендантську годину, у тому числі й від мародерства. Це моя особиста думка, і мене ще ніхто не переконав, що я неправий.
Ми скоротили кількість вивозів сміття заради глобальної економії ресурсів. Що стосується міської ради, є розпорядження, що всі отримують заробітну плату в розмірі посадового окладу й лише 10% надбавки. Все! Ніякі стимулюючі не виплачуються. Ми маємо говорити про економію, оскільки не працюють підприємства, відповідно, хтось не сплачує податки, тому я чітко сказав працівникам – глобальна економія, у всьо-му! Я сам і раніше ходив ногами на роботу, тим більше й зараз ходжу, маючи особистий транспорт – економлю та закликаю всіх інших використовувати транспорт по мінімуму.
Наше основне підприємство, тепловозоремонтний завод, 3 роки тому було продано інвестору з Горлівки, та весь цей час підприємство доходить, як кажуть. Але залізниця працює, їздить і наша «кукушка», яку запустили в минулому році, можна дістатися на Рудницю і далі, пересадки на інші напрямки.
Найбільший потік біженців був кілька днів тому, прибуло за добу 600 осіб, вони тут відпочивали ніч, транзитом. Ми їх розселили в садочках, включили опалення, зараз потік людей зменшився в 10 разів, це ті, хто їхав своїм транспортом.
Патріотизм у нас на високому рівні, бажаючих йти в територіальну оборону дуже багато, записуються, і їх відправляють чекати, це говорить, що люди налаштовані боронити землю. Ми підрахували запаси круп, борошна, олії на території громади, знаємо резерви. Активно працюють наші волонтери, підтримують збройні сили всіма можливими засобами.
«Терра Україна»: кропивничан запрошують на серію інтерактивних лекторіїв з історії України...