Днями в обласній філармонії відбувся благодійний концерт групи солістів Академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України. На нього були запрошені захисники і захисниці, які боронять свободу і незалежність України, члени їхніх сімей та кропивничани, яким до душі музика і пісня. Всі номери програми сприймалися вдячними глядачами гарячими оплесками.
Перед початком дійства коротке інтерв’ю «УЦ» дав головний адміністратор Академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України Володимир Бугаєць.
– Будь ласка, стисло про історію ансамблю…
– Наш ансамбль має більш ніж вісімдесятирічну історію. В процесі колектив мав різні назви, декілька разів трансформувався, створював нові структурні підрозділи. На сьогодні колектив у складі Національної гвардії України, її іміджево-видавничого центру. Ми працюємо над створенням позитивного образу Національної гвардії і для підтримки її особового складу. Це також і підтримка української ідеї у нашому суспільстві.
– Певно, і за його межами? Ви ж виступаєте з концертами і за кордоном?
– Звичайно. Ансамбль має у своєму здобутку гастролі у багатьох країнах світу, у США та Європі. Хоча останнім часом через пандемію ковіду та повномасштабну війну колектив спрямований на роботу в основному в Україні. Але якщо десь за кордоном відбуваються заходи на підтримку країни, наш ансамбль теж бере в них участь. Він є постійним учасником міжнародних фестивалів у Польщі та країнах Балтії.
– В якому складі ви виступатимете у нас в Кропивницькому?
– У вашому чудовому місті виступатиме невелика група артистів вокального жанру. Це пояснюється просто. У складі ансамблю понад сто осіб. Це артисти вокального і танцювального жанрів, хорового мистецтва та естрадно-симфонічний оркестр. Нині у повному складі ми практично не виступаємо з огляду на обставини безпеки. Але маємо надію, що у перспективі ми приїдемо до вас у більш розширеному складі, щоб показати усе різнобарв’я наших талантів.
– Решта колективу напевно у цей час теж десь задіяна?
– Так. У них є свої завдання. У нас нині дуже насичений графік і ансамбль розподілений на декілька невеликих груп. Зараз одночасно працює три групи. Під час цього гастрольного туру у нас буде тільки один великий концерт. Все решта – для особового складу Сил оборони, адже в першу чергу ми зосереджені на підтримці військовослужбовців Національної гвардії. Також на концерти запрошуються представники інших підрозділів Сил оборони, МНС, Національної поліції, їхні сім’ї.
– Яку програму представите сьогодні нашим слухачам?
– Позитивну. Наші артисти прагнуть подарувати слухачам приємні емоції через пісню. Це будуть як патріотичні й воєнні пісні, так і естрадні, звучатимуть і відомі сучасні хіти. Серед них «Я піду в далекі гори», «Червона рута», «Смерека» та інші.
– Ваші артистки виступають і поблизу фронту?
– Обов’язково і постійно. Для цього і створені такі мобільні групи. Хоча не на самому «передку», але вони приїжджають поближче до бійців, щоб подарувати їм своє мистецтво.
– Є серед учасників ансамблю такі, хто безпосередньо брав участь в боях?
– Так, є у колективі ті, хто змінили концертний костюм на військову форму. Наші артисти є громадянами України. Тому не лише шляхом свого мистецтва, а зі зброєю в руках зобов’язані боронити країну.
– Чи бере колектив участь у зборах коштів, наприклад, на підтримку якогось конкретного бійця ЗСУ чи пораненого?
– Оскільки колектив є професійним підрозділом Національної гвардії, він уже таким чином робить внесок у перемогу. Колектив сам не здійснює збори коштів, але бере участь у благодійних акціях як культурна складова. Так ми допомагаємо благодійним фондам, муніципальним та громадським організаціям, які нас запрошують для підтримки.
До речі, під час концерту з дозволу керівництва філармонії та академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії відбувся благодійний збір пожертв на потреби пораненого бійця Інтернаціонального легіону Ніколя Брендона, про якого ми вже писали раніше. Таким чином було зібрано близько трьох тисяч гривень.
Роль молоді в місцевому самоврядуванні: аналіз і перспективи