Нещодавно народний художній колектив України театр танцю «В гостях у казки» взяв участь у Всеукраїнському конкурсі народної і сучасної хореографії «Карпатська феєрія» в Яремче. І повернувся з перемогою, виборовши гран-прі конкурсу та отримавши чотири перших премії.
Про ці та інші творчі успіхи сьогодні розповідає заступниця директора з навчально-виховної роботи КЗ «Школа естетичного виховання “В гостях у казки”» Ірина Русул.
– Ми з вами, пані Ірино, зустрічалися понад рік тому. Тоді ви нарікали, що через війну багато дітей батьки вивезли за кордон і у колективі поменшало пар. Яка ситуація нині?
– Нині на диво у нас настільки багато дітей, що ніколи за сорок три роки так не було. Тепер у нас у залі стало затісно. Довелося замовити ще чотири станки і ставити їх посеред зали. В чому причина? Якщо раніше ми набирали дітей чотирьох-п’яти років, то нині беремо і в десять, і в одинадцять, іноді навіть старших. Проте, як це не дивно, всі вони встигають і наздоганяють те, чому раніше навчали кілька років поспіль. Якщо діти хочуть, ми їх беремо.
Ось нещодавно до нас приїхали директори позашкільних закладів і директори центрів естетичного виховання міста. Це було в рамках позашкільного творчого марафону «Досвід, що вартий уваги». Ми продемонстрували усі вікові категорії та усі фахові дисципліни. Діти показали, що різниці між ними немає. Між тими, хто десять років займаються, і тими, хто рік, два, три. Я сама вражаюсь. Наприклад, минулої весни почала займатися одна дівчинка. Після літа приходить – і сіла на всі шпагати! Як це?! Дітей побільшало, можливо, тому, що їм треба якось перезавантажуватися, відволікатися від сумних обставин. А ще їх приваблюють наші подорожі і виступи у різних містах. Ми багато їздимо. Мої знайомі кажуть: «Ви до війни так багато не їздили, не виступали, як нині».
– Отже, пані Ірино, розкажіть про виступи колективу з початку цього року.
– В середині лютого в обласній філармонії відбувся великий спільний концерт «Ліхтарики запалюють серця», в якому наші вихованці взяли активну участь. За тиждень – там же – ще один концерт. 23 лютого взяли участь у змаганнях з сучасної хореографї Global Talent, вибороли п’ятнадцять золотих, дві срібні та одну бронзову медалі. Таким чином вийшли у суперфінал. І вже першого березня діти вийшли на сцену Всеукраїнського конкурсу сучасного танцю «Космічний Джем». Тут наші дівчата презентували 13 хореографічних номерів, продемонстрували їх професійне виконання та показали високу сценічну культуру. В результаті – тринадцять кубків і тринадцять медалей.
З 13 по 19 березня колектив взяв участь у Всеукраїнському конкурсі народної та сучасної хореографії «Карпатська феєрія» в Яремче. Це було дуже серйозне змагання серед найкращих колективів України. Звідти ми привезли гран-прі. А ще – чотири перших премії за конкурсні номери у різних номінаціях та різних вікових категоріях: «Аркан», «Потоки життя», «Порічка» та «Закарпатський». У журі навіть спорів і суперечок не було щодо професійності та оригінальності цих номерів. Навіть мерія Яремче заохотила нас невеликою грошовою винагородою. Діти були у захваті! Вони майже щодня кудись подорожували. Побували і на горі Маковиця, і на Ведмежій, побачили водоспад Пробій, відвідали екопарк і Мисливське угіддя.
Потім 28 березня команда дівчат нашого театру, які є ученицями ліцею «Новенський», взяли участь у змаганнях з чирлідингу. Вони продемонстрували, що чирлідинг – це не просто махання помпонами, а справжнє мистецтво, яке поєднує в собі грацію, силу, акробатику та неймовірну енергетику.
30 березня в обласній філармонії відбувся благодійний концерт на потреби ЗСУ. Всі учасники показали командний дух та єдність. Завдяки цьому ми зібрали 70 000 гривень.
– А що ви запропонуєте глядачам у найближчій перспективі?
– 21 травня відбудеться гала-концерт нашого колективу в обласній філармонії. Тому вже зараз розпочали підготовку до нього.
– Сподіваюсь, за цей час ви вже оновили свою програму?
– Так. Нині могли б показати навіть три відділення концертної програми. І тут проблема: хто ж у змозі витримати три години? Розуміємо, це занадто. Тепер ламаємо голову: що прибрати, а що залишити.
– Хто ж фінансує всі ваші виступи і перемоги?
– Звісно хто – батьки. Участь у фестивалях і конкурсах обходиться недешево. Але для таких талановитих дітей не можна шкодувати. Ось днями дали їм два вихідних поспіль. Приходять і сидять у роздягальні. Питаю: «Чого ви тут»? Відповідають: «Скучили».
– А яку допомогу надає міська влада?
– Нарешті за рік зробили нам покрівлю. Також придбали цьогоріч концертні чохли. Минулого року придбали 25 пар туфель для народних танців. Щоправда, нині плануємо поставити новий гуцульський танок, то для нього батьки будуть замовляти і купувати постоли. То – страшно подумати – одна пара коштує до трьох тисяч гривень. А ще костюми…
– Хто з ваших випускників нині на фронті?
– Олексій Перепелиця, Денис Зеленецький. Хочу днями зібрати батьків, щоб вони визначились і самі зініціювали, для кого і куди, для якої бригади збирати допомогу. Усіх маємо підтримати.
Кропивничани можуть пройти безкоштовні курси із вивчення правил дорожнього руху —...