На Кіровоградщині жінку визнали померлою за її життя

10:28
1127
views

Управління юстиції допомогло поновити права жінці, яку за життя визнали померлою.

Про це «УЦ» повідомили у прес-службі головного територіального управління юстиції в області.

Наприкінці червня 2017 року під час проведення особистого прийому громадян у Новоукраїнському бюро правової допомоги до фахівців обласної юстиції звернулася Лідія Григорець, яка впродовж двох років не могла відстояти свої законні права. Жінку визнали померлою ще за життя. У 2006 році її рідна донька отримала свідоцтво про смерть матері на підставі документів, виданих після проведення судово-медичної експертизи.

«Одразу після звернення Лідії Григорець спеціалісти територіального управління почали активні дії, – розповів керівник обласного органу юстиції Вадим Гуцул. – Разом із представниками системи з надання безоплатної правової допомоги склали адміністративний позов до суду без сплати судового збору для анулювання свідоцтва про смерть потерпілої. У судовому процесі також безпосередньо брала участь начальник Новоукраїнського відділу ДРАЦС Вікторія Ютиш. У результаті позов задовольнили. Рішення суду вступило в законну силу 7 серпня».

Наразі Лідія Григорець живе у своєї тітки Тетяни Яриш. За словами останньої, їм упродовж двох останніх років не вдавалося поновити справедливість. За допомогою вони зверталися і до паспортного столу, і до поліції. Однак, справа не мала абсолютно ніякого розвитку.

«Ми дуже вдячні працівникам юстиції, які не залишились осторонь і допомогли нам у цій складній ситуації. Тепер ми зможемо діяти далі», – сказала Тетяна Яриш.

За словами Вадима Гуцула, юстиція й надалі буде допомагати Лідії Григорець, зокрема в питаннях соціального забезпечення. У зв’язку з відсутністю паспорта та ідентифікаційного коду жінка не могла вчасно оформити пенсію. Саме тому зараз фахівці управління юстиції та БПД будуть надавати правову допомогу у підготовці ще одного позову до суду для перерахування соціального забезпечення за втрачені три роки.

За цією справою поліція відкрила кримінальне провадження. Наразі тривають слідчі дії.