Як речі з барахолок на прикраси перетворити

17:25
1486
views

Кропивничанка Валерія Кравцова виготовляє вінтажні прикраси із вишуканих старих тканин і дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів.

Як пoвідoмляє кoреспoндент Depo.Кропивницький, захоплення Валерії – це роботи в стилі “шеббі шик”. Його особливістю є білі, ніжно рожеві або ж пастельні кольори. Стиль “шеббі шик” зявився у світі не так давно, близько 30 років тому, але стає дедалі популярнішим, адже додає особливої неповторності прикрасам в одязі та інтер’єрі. Для цього стилю характерні ще легкі квіткові мотиви та ефект потертості, тому автори штучно “старять” текстиль.

“Цей стиль привернув мою увагу п’ять років тому. Працюючи в антикварній лавці, я бачила багато старовинних речей ручної роботи та сучасних прикрас, виготовлених під старовину. Тоді і з’явилась ідея дарувати вінтажним речам нове життя”, – розповідає Валерія.

Згодом жінка почала збирати старенькі клаптики матерії, мереживо, вишивки, намистинки, брошки та інші прикраси. З них і створювала роботи власними руками. Майстриня зізнається, матеріал для прикрас збирає всюди, де тільки можна.

“Люблю завітати на барахолку в Одесі та Києві. А от вікторіанське мереживо мені, наприклад, привозять теж із барахолок, але з Англії та Франції. Ще збираю різноманітне каміння. Маю вже велику колекцію. Є, наприклад, гірський кришталь, чеські вінтажні намистинки, яким по 30-50 років. Я їх шукаю, купую, мені приносять, віддають” – розповідає Валерія. – Знаєте, хочеться зберегти їх, продовжити життя у нових речах, адже з ними пов’язані якісь спогади. А мені приємно, що я даю друге життя цим прикрасам”.

Нині у колекції Валерії Кравцової чимало обручів для волосся із вінтажних намистинок та тканини, багато інших прикрас для волосся. Окрасою колекції є брошки у вигляді молі. Вони мають навіть свої імена – Ванесса та Поллі. Такими комашками можна прикрасити і волосся, і одяг.

“Матеріали, з якого вони були виготовлені, – це оксамит, його я замовляла в Італії. Він дуже приємний на дотик, а якщо його зістарити, виглядає просто грандіозно. Також тут використала полотно ручної роботи, кришталеві та індонезійські намистинки, чеський бісер, хутро. Але Ванесса та Поллі вже мають свого господаря. Скажу, що люди, які розуміються на цьому стилі і на вінтажних речах, купують собі чи на подарунок такі вироби. Хоча вони і не дешеві”, – зізнається майстриня.

Найбільше часу і сил Валерія вклала в фотоальбом, який створила спеціально для своєї маленької доньки Майї. Кількість старовинних речей із різних куточків світу у альбомі зашкалюють.

“Для його оформлення я використовувала і сучасні матеріали, і старі, намагаючись їх поєднати. Таким чином альбом вийшов ніби потертим, завдяки техніці штучного “старіння” оксамиту”, – каже жінка.

Нині Валерія створила кілька брошок у вигляді символа року – Півня. Для їх декору використала каміння Сваровскі, канітєль (металева нитка для золотого шитва) та пір’я з екзотичних птахів.

Має дівчина і серію виробів краваток-метеликів з натурального оксамиту та норки, прикрашених антикварним мереживом та стеклярусом. Один такий коштує півтори тисячі гривень. Усі вироби продаються здебільшого через Інтернет, як правило за кордон. Але останнім часом є чимало поціновувачів вінтажних прикрас і в Кропивницькому та Україні.

“А ще сьогодні на піку популярності серед модних жіночих аксесуарів – чокери, або як раніше їх називали – бархотки. Вони у мене є різних кольорів і стилів. Нині, чомусь, гадають, що одягати їх можуть тільки юні леді. Насправді, великою популярністю вони користуються і серед жінок”, – зазначає майстриня.

Мріє Валерія Кравцова про реалізацію нового творчого задуму – створення вінтажних прикрас в українському стилі. А навесні збирається взяти участь у популярній всеукраїнській виставці “Модна лялька” та “Золоті руки майстрів”.