Як зробити з негатива позитив, у буквальному розумінні показав фотомайстер Віталій Попков, чиє панорамне фото Олександрійського театру стало найкращим фото Кіровоградщини у 2021 році.
Це фото стало переможцем першого етапу серії регіональних конкурсів Вікіпедії в Україні «Вікі любить пам’ятки», за результатами якого оберуть 10 переможців для участі в міжнародному конкурсі фотографій пам’яток. Вікіпедія поставила собі за мету зібрати фото всіх пам’яток культурної спадщини світу, яких в Кіровоградській області налічується більше 2 тисяч. Раніше подібні відзнаки отримували фотографії бобринецького Вознесенського собору, водяного млина в селі Луполове, особняка Барського (Краєзнавчий музей у Кропивницькому), приміщення колишнього пасажу (Художній музей), будинок Якова Паученка (музей Осмьоркіна), жіночої гімназії та приміщення Великої хоральної синагоги, теж у Кропивницькому. Як бачимо, компанія для Олександрійського театру дуже солідна.
За інформацією керівника закладу Юрія Беланюка, практично завершено опорядження внутрішнього дворика, де розміщено лави, ретро-ліхтарі, висаджено кілька десятків дерев, розбиті клумби та газони, а біля самого театру встановлено осучаснену афішну тумбу. До речі, реконструкція театру може дати поштовх для появи в Олександрії абсолютно нового об’єкту – набережної, якої дуже не вистачає якраз в районі театру.
За відродження гарного прикладу з минулого, але вже не такого далекого, взявся й місцевий молодіжний парламент, який пропонує відновити виробництво олександрійського пряника – сувенірного смаколика вагою 750 грамів, який вироблявся в місті в середині 70-х років. За свою ідею юні парламентарі навіть отримали від обласної ради приз – 13 тисяч гривень, які могли б стати непоганим фінансовим забезпеченням для вивчення економічних умов щодо реалізації проєкту.
Щодо активізації в місті громадських ініціатив, то й вони впираються в фінансову складову. Нещодавно спеціальна комісія попередньо прийняла 16 заявок на фінансову допомогу для громадських організацій в сумі більше одного мільйона гривень. Натомість, топонімічна комісія фактично безплатно створила новий міський топонім – сквер Тараса Шевченка, який став відповідати вимогам рекреаційного законодавства після закінчення реконструкції території навколо пам’ятника Кобзарю, ще однієї реалізованої ідеї міського голови Сергія Кузьменка.
Розробники представили дебютний трейлер гри Disney Pixel RPG