Кузьменко: У школах мають працювати педагоги, а не політики

15:02
918
views

Конфліктну ситуацію, яка виникла стосовно функціонування шкіл у Великоандрусівській об’єднаній територіальній громаді, прокоментував голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко під час щопонеділкової апаратної наради.

Про це «УЦ» повідомили у прес-службі ОДА.

«На жаль, у нас є не позитивний приклад роботи Великоандрусівської об’єднаної територіальної громади, – сказав Сергій Кузьменко. – Люди очікують добробуту, покращення рівня життя, а не яскравих скандалів. Люди втомилися від брехні, від інсценування, від розповідей про боротьбу за їхні інтереси».

Голова ОДА нагадав, що одну з двох шкіл громади – Подорожнянський НВК – нещодавно капітально відремонтували: утеплили, встановили нову систему опалення, замінили дах та вікна на нові енергозберігаючі конструкції. На це витратили мільйони гривень. Проте вже навесні цього року в педагогічному та батьківському колективах активно поширювалися чутки про те, що цю школу невдовзі мають закрити.

«Неправильно, коли держава вкладає шість мільйонів гривень, і ми говоримо, що така школа має бути закрита, – зауважив голова облдержадміністрації. – Ще навесні, спілкуючись з головою об’єднаної територіальної громади у присутності вчителів і батьків, я просив усіх заспокоїтись. Об’єдналися два села, є дві школи – у кожній по сто дітей. Не може бути в громаді лише одна школа, оскільки не буде конкуренції, можливостей проводити змагання, олімпіади. Школи – достойні, школи – великі. І не треба починати спільне життя із конфліктів між двома селами».

Голова облдержадміністрації наголосив, що сподівався на порозуміння голови ОТГ і директора школи, які мали залагодити конфлікт.

«Але деяким політичним партіям потрібні не спокій і добробут людей, а політичні дивіденди. Вони шукають найменше непорозуміння, щоб “підкинути дров” і створити чергове вогнище конфлікту, – заявив Сергій Кузьменко. – Якщо в нас хтось із керівників шкіл вступив у політичну партію і хоче займатися політикою, то треба йти в політику. У Великоандрусівській ОТГ будуть дві школи, а в цих школах працюватимуть освічені люди, які прийшли на роботу для того, щоб виховувати дітей, а не “водити каруселі з політиками” і ганьбитися».