Пам’ятка про газ

14:36
3112
views
Як можна платити за газ?

Цього року на газовому ринку відбулися зміни в питаннях оплати за газ. Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, змінила механізм нарахування оплати за послуги з доставки (розподілу) газу. Тож відтепер один платіж розділився на два. З січня цього року окремо необхідно платити за газ, а окремо – за його доставку. Ми підготували пояснення щодо того, коли і як здійснювати ці оплати.

Коли платити за газ?

За газ ви платите цього місяця за минулий. Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», яка є основним постачальником газу в Кіровоградській області, рекомендує платити за блакитне паливо впродовж 5 днів після отримання платіжки. Разом з тим є й інші варіанти оплати. Наприклад, якщо вам не дуже зручно чекати платіжки, то можна здійснити оплату одразу при передачі показників лічильника.
Як оплатити за газ одразу при передачі показників лічильника?
Передати показники газового лічильника та одразу заплатити за газ ви можете через чат-бот у месенджерах Viber та Telegram або в особистому кабінеті на сайті my.gas.ua.
Як оплатити за газ, коли прийшла платіжка?
Для оплати ви так само можете скористатися особистим кабінетом або чат-ботом, а також оплатити за газ за допомогою системи Приват24, платіжної системи Portmone чи у будь-якому відділенні банку.

Чому важливо перевірити дані в платіжці?

Якщо ви передаєте показники з 1 по 5 число кожного місяця, то вони мають співпадати з тими показниками, які зазначені в платіжці. Якщо ви забули передати показники вчасно або ж помилилися та передали не зовсім коректну інформацію (виявляють ці розбіжності контролери від облгазу, які проводять періодичні звірки показників лічильника), то в платіжці будуть зазначені ті показники, які газопостачальній компанії передає облгаз. Відповідно, у цій ситуації не співпадуть й суми нарахувань, які розрахуєте ви за показниками лічильника та які розрахує газопостачальна компанія за даними від облгазу.

Коли платити за доставку (розподіл) газу?

На відміну від оплати за газ, за доставку блакитного палива необхідно платити до 20 числа цього місяця за цей місяць. До того ж за газ ви сплачуєте по факту споживання, а за доставку – на основі розрахункового обсягу споживання (1/12 від фактичного споживання за минулий газовий рік). В Кіровоградській області зазначений розрахунковий обсяг у першому півріччі щомісяця помножується на тариф у 1,02 грн/куб.м. У другому півріччі – помножуватиметься на 1,14 грн/куб.м
Платити за доставку потрібно кожного місяця чи за кілька місяців?
Ви можете сплачувати кожного місяця або ж платити за кілька місяців наперед. Авансовий платіж не є обов’язковим. При сплаті наперед у вас є можливість зекономити на банківській комісії.

Як платити за доставку газу?

Для оплати ви так само можете скористатися особистим кабінетом або чат-ботом, а також оплатити за газ за допомогою системи Приват24, платіжної системи Portmone та EasyPay чи у будь-якому відділенні банку.

Споживачі природного газу, певно, стикалися з ситуацією, коли вони звертались до так званої газової компанії, а виявлялося – не туди, треба дзвонити за іншим номером чи до іншого фахівця. Чому так відбувається? Є дві компанії, з якими контактує побутовий клієнт. Обидві дотичні до забезпечення помешкань людей газом, але мають різні функції.
«Україна-Центр» разом з Газопостачальною компанією «Нафтогаз України» підготували цикл статей з практичними порадами для людей, які щодня користуються газом.
У першому матеріалі підготували пояснення, за що відповідають газопостачальні компанії, а за що – оператори газорозподільних мереж, та зібрали найпоширеніші питання, з якими звертатися до кожного з них.

Газзбут та облгаз: в кого й про що питати
Газзбут, або постачальник газу, – компанія, яка продає газ населенню або представникам бізнесу. В Україні є більше 500 постачальників газу. Проте з населенням, з них працюють до 50. В Кіровоградській області основним постачальником газу є ТОВ «Газопостачальна компанія “Нафтогаз України”».
Основна задача газзбуту – забезпечити клієнта газом та створити зручний клієнтський сервіс.

З якими питаннями звертатися до газзбуту?
Скільки коштує газ?
Чи є у мене борг/переплата за газ?
Скільки я маю заплатити за газ, якщо не прийшла платіжка?
Де та як я можу заплатити за газ?
Що мені робити, якщо в мене з’явився борг за газ?

Контакти Газопостачальної компанії «Наф­тогаз України»:
особистий кабінет my.gas.ua
чат-боти в

та

тел. 0 800 215 515

e-mail: client@​gas.ua

Облгаз, або оператор газорозподільної мережі (ГРМ), – компанія, яка забезпечує розподіл (доставку) газу. Операторів ГРМ трохи більше 40 на всю Україну. Зазвичай в області один облгаз. Іноді буває більше – від двох до чотирьох компаній. Такі компанії в області – це фактично природна монополія. Адже газ по тим самим трубам йде і до домівок людей, і на підприємства. Альтернативної газорозподільної мережі (труб) не існує.
Основна задача облгазу – технічне обслуговування труб, усунення аварій, забезпечення якості газу.

З якими питаннями звертатися до облгазу?
Як я можу провести звірку показників лічильника?
Які в мене обсяги споживання газу за певний період?
Як мені поставити/замінити/повірити лічильник або встановити будь-яке газове обладнання?
Як викликати контролера?
Чому газ погано горить?

Контакти ВАТ «Кіровоградгаз»:
тел. 0522 30 15 30
0522 30 51 41
050 343 44 55
067 515 11 99
У разі аварійної ситуації телефонуйте 104

Роботу газзбутів та облгазів контролює регулятор ринку – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Постачання газу – це процес, в якому задіяні різні підприємства. Облгаз та газзбут – це компанії, які контактують з кінцевими клієнтами. Та є ще інші учасники. Наприклад, за те, щоб газ йшов великими магістральними трубами, відповідає компанія «Оператор ГТС» (до початку 2020 року за це відповідав Укртрансгаз). Обсяги газу для поставки газзбутам формує НАК «Нафтогаз України».